Nadmierne owłosienie skóry twarzy

On 9 maja 2012

Stanowi znaczny problem kosmetologiczny, a dostępne metody jego usuwania są mało skuteczne i czasochłonne. Trudność w uzyskaniu pełnego efektu usunięcia Nadmiernego owłosienie skóry twarzy wynika z asynchronicznego cyklu wzrostu włosów u człowieka, który obejmuje trzy fazy: anagen, katagen i telogen. Tylko włosy będące w fazie anagenu zawierają wystarczającą ilość barwnika melaniny, która pozwala na skuteczne ich usunięcie. Podczas fotoepilacji energia lasera działa bezpośrednio na melaninę, która ma zdolność absorpcji energii lasera. W mieszku włosowym dochodzi do reakcji termicznej, a co za tym idzie do jego odparowania.

Zazwyczaj epilacja laserowa jest nieskuteczna w przypadku jasnych i rudych włosów, które zawierają znacznie mniejszą ilość barwnika, ale MYDON dzięki szczególnym własnościom fizycznym umożliwia depilację nawet jasnych włosów.

Zabieg trzeba powtórzyć od 3 do 6 razy. Niestety włosy rosną naraz w różnych fazach i zabieg trzeba powtarzać w odstępach 2-3 miesięcznych. Trwała likwidacja zbędnego owłosienia wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów, ale efekt zadowalający można osiągnąć już po 3 zabiegach. Zabiegi są bezpieczne i bezbolesne, nie wymagają stosowania leków przeciwbólowych.

Comments are closed.